paintball avcılar

İnsanların bazıları, spor salonlarının dışına çıkmak ve açık alanlarda, hem spor yapmakhem de eğlenmek istemektedirler. Paintball Avcılar olarak, bir takım ve strateji oyunu olan paintball için özel oyun alanları tasarımları yaptık. Paintball oyunları, içerisinde boya bulunan küçük plastik topların mermi olarak kullanıldığı silahlar ile karşı takım oyuncularını vurarak oyun dışarısına çıkarma şeklinde oynanan bir oyundur.

Takım oyunuoluğu için, takımlar kalabalık oldukça oyunun heyecanı da artmakta ve daha zevkli olmaktadır. Oyunların oynanabilmesi için her takımın en az 5 kişiden oluşması ve takımların kendilerine bir senaryo geliştirmeleri gerekir. Oyuncu sayısı en fazla 24 kişi olabilmektedir. Belirlenen senaryolarda tüm oyuncular verilen görevleri yerine getirmekle sorumludur.

Paintball Avcılar Oyun Ücretleri

Sosyal etkinlik için yapmaya karar verdiğiniz paintball oyunu için en iyi oyun alanın asahip olan Paintball Avcılar olarak sizlere farklı ücret tarifeleri sunmaktayız. Oyunlarda, oyuncuların giydiği tüm kıyafetler, ayakkabı hariç, tüm ekipmanlar tarafımızdan verilmektedir.

İnternet sitemizde paintball oyun ücretleri hakkında bilgiler bulabilirsiniz. Mini paketolarak, her şey dahil 100 mermi 30TL, standart paket tarifesi, her şey dahil 200 boya topu 40 TL, avantajlı paket olarak, her şey dahil 300 boya topu 55 TLolarak belirlenmiştir. İsteyen takımlar, saha giriş ücreti ve boya mermi sayısına göre farklı ücret tarifelerinden de faydalanabilirler.

Paintball Avcılar Kuralları

Paintballoyunu bir strateji oyunu olduğu için, uyulması gereken ve kuralları katı olanbir oyundur. Paintball Avcılar olarak, her oyun öncesinde tüm oyunculara kuralların tamamı, kullanılacak ekipmanların kullanım şekilleri ayrıntılı olarak anlatılır.

Oyun kuralları olarak, her oyuncu karşı takım oyuncularına 5 metreden daha yakın mesafelerden atış yapamaz, vurulan oyuncu centilmenlik kuralına uymalı ve vurulduğunda vuruldum diye bağırmalıdır. Vurulan ya da acil durumlarda oyuncu iki eli ilebirlikte silahını havaya kaldırmalıdır. Vurulan oyucu üzerindeki boya lekesinin, madeni para büyüklüğünden büyük olması gerekir, küçük lekelerde oyuncu oyununa devam eder. Oyun durdurulduğunda oyuncuların yer değiştirmesi yasaktır.

Avcılar Paintball Vurulma Durumları

Paintball oyunları, küçük plastik toplar atan tüfekler ile oynanmakta ve plastik toplariçerisinde boya bulunmaktadır. Paintball Avcılar oyun alanlarında oynadığınız oyunlarda, oyuncu vücudunun her hangi bir yerinden veya taşıdığı malzemelerden vurulduğunda boya lekesi oluşmaktadır.

Vurulma anında büyük boya lekesi oluşursa oyuncu vurulmuş sayılır. Boya mermisinin bir yere çarpması sonucu oyuncu üzerine boya sıçradığında oyuncu vurulmuş sayılmaz. Boya lekesi küçük olursa, sıyrık olarak adlandırılır. İki karşı takım oyuncularını birbirini aynı anda vurursa, iki oyuncuda oyundan çıkabilir veya ikisi de devam edebilir.

Paintball Avcılar Oyun Süresi

Yakın çevrede en iyi paintball oyun alanına sahip olan firmamız, oyunlar için tüm güvenlik önlemlerini almakta ve oyunculara oyun kurulları ile güvenlik kurallarını anlatmaktadır. Spor amaçlı yapılan paintball oyunları her biri 15 dakikadan oluşan 3 devre halinde oynanmaktadır.

Her devre arasında 5 dakika dinlenme molası verilir. Oyun süresi dolmadan bir takımdaki tüm oyuncular vurulmuş olursa, hakem oyunu bitirebilir. Ya da oyun süresi içerisinde belirlenen oyun senaryosu tamamlanamamış olması durumunda da, oyun süresi sonunda hakemin düdüğü ile oyun sonlandırılır.

Paintball Avcılar Uyulması Gerekenler

Avcılar Paintball olarak, tüm oyunculara, ayakkabı hariç tüm oyun kıyafetleri verilmektedir. Paintball oyunlarında üç tip silah çeşidi vardır. Tek tek atış yapan pompalı silah, tetiğe basılı tutuldukça atış yapabilen yarı otomatik silah ve her atış sonrasında kendisini otomatik olarak kuran, bir sonraki atışa hazır duruma gelen otomatik silahlardır. Kullanılan boya topları ve içerisindeki boyalar ise doğaya zarar vermeyen ürünlerdir.

Bir cevap yazın